Karjeras izglītība 


 • Informācija no pedagoga karjeras konsultanta Rīgas 9.vidusskolā Antas Salenieces

  (saziņai www.mykoob.lv)


   Plānotais karjeras atbalsts Rīgas 9.vidusskolā:>>>


    1. Izstrādāta Rīgas 9.vidusskolas karjeras izglītības programma, kuras ietvaros pedagogs karjeras konsultants vada nodarbības izglītojamajiem.

    2. Izveidota karjeras izglītības sadaļa skolas mājas lapā, kur izglītojamie regulāri saņem aktuālo informāciju.

    3. Organizētas karjeras nodarbības, kurās viesojas personības izaugsmes speciālisti, NVA pārstāvji, profesiju pārstāvji, u.c.

    4. Iespēja saņemt individuālas karjeras konsultācijas.

    5. Atbalsts mācību priekšmetu skolotājiem un klašu audzinātājiem.

 • 2020.-21. mācību gads Karjeras izglītības nodarbība "Dzīve notiek jau tagad"  30.09.2020. un 06.10.2020. sadarbojoties ar latviešu valodas skolotāju V.Martinovu un klases audzinātāju I.Lapiņu-Irbi notika latviešu valodas mācību priekšmeta stunda un klases audzinātāja stunda, kurās tika integrēti karjeras izglītības aktuālās prasmes. Skolēniem bija iespēja no dažādiem skatu punktiem paskatīties uz CV rakstīšanas principiem, aktualizēt lietišķo rakstu nozīmīgumu, iepazīties ar mūsdienu prasībām atbilstoša CV veidošanu, izvērtēt savu prasmju atbilstību darba tirgus prasībām, praktizēt sevis prezentēšanas prasmi, iepazīt savus klases biedrus.

  Meklējām un atradām atbildi uz stundas aktuālo jautājumu: Kāpēc ir vajadzīgs kvalitatīvs CV?

  Rīgas 9.vidusskolas PKK Anta Saleniece
 • Karjeras pasākums 03.02.2020. • Karjeras izglītības programma 2019/20. >>>

  • Sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai

   NVA vasaras nodarbinātības pasākumā
   2019. gada 17. maijā no plkst. 16.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Rīgas reģionā.
   Skolēnam ir jāreģistrējas tajā reģionā un novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt! Informācijai NVA mājaslapā ir pieejama tabula ar reģionu, novadu un filiāļu uzskaitījumu. Ja rodas jautājumi, skolēns var sazināties ar darbinieku, kurš attiecīgajā NVA filiālē atbild par vasaras nodarbinātības pasākumu, kontaktpersonu saraksts ir pieejams NVA mājaslapā.
   Elektroniski reģistrēties pasākumam skolēni varēs līdz šī gada 17.augustam, tādejādi visi skolēni, kuri vēlēsies reģistrēties, to varēs izdarīt. Taču skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots! NVA plāno šovasar skolēniem izveidot 6 388 darba vietas.

   • Es - savas karjeras veidotājs
    2019.gada 22.martā 7.A un 8.A klases izglītojamie aktīvi darbojās klases audzināšanas stundā, kuru vadīja pedagogs karjeras konsultants. Stundas mērķis bija novērtēt šī brīža mācību darba rezultātus, izvērtēt savas iespējas un sastādīt mācību darba plānu, lai uzlabotu mācību gada sasniegumus.
    Centāmies meklēt atbildes uz jautājumiem: Kuri ir būtiskākie mācību priekšmeti? Kuru mācību priekšmetu rezultātu uzlabošanās uzlabotu rezultātus arī citos mācību priekšmetos? Kas būs tie soļi, kurus tuvākajās dienās veiksi ceļā uz savu mērķi? Ikviens tika aicināts izvērtēt mācību darba situāciju un izvirzīt sev reālus un sasniedzamus mērķus.
    Ikviens dalībnieks šajā stundā paveica milzīgu darbu savā un savu mērķu labā, jo katra lieta sākas ar domu, plānu, darbu un prioritāšu sakārtošanu!
    Paldies jauniešiem!    • “Atvērtās durvis uzņēmumos”
     Prakse.lv
     sākusies pieteikšanās pasākumam “Atvērtās durvis uzņēmumos”. Laikā no 2019. gada 8. līdz 12. aprīlim elektroniski piesakoties grupā vai individuāli iespējams apmeklēt dažādus uzņēmumus/iestādes.    • Izstāde “Skola 2019”
     25. starptautiskā izglītības izstāde 1.-3. marts
     Izstāde „Skola” – nozīmīgākais izglītības iespēju notikums Latvijā, kas pulcē tūkstošiem jauniešu un piedāvā plašu un kvalitatīvu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs.
     Izstādes laikā būs iespēja tikties ar karjeras konsultantiem un piedalīties nodarbībās par karjeras izvēli un vadību. No 1. - 3. martam izstādes „Skola” foajē būs iekārtots karjeras konsultanta kabinets un visu izstādes laiku tajā darbosies LKAAA karjeras konsultanti. Konsultāciju grafiks, kurā interesenti varēs ierakstīties, būs izvietots pie karjeras konsultanta kabineta.

     Informācija par iespēju tikties ar karjeras konsultantiem un piedalīties nodarbībās par karjeras izvēli un vadību. >>>

     Informācija par izstādi >>>     • Iepazīsim profesijas skaistumkopšanas nozarē.

      Vizāžista profesija - makslinieka profesija.
      4.decembrī skolā notika tikšanās ar SIA " Proskaistums" vadītāju Ilonu Cinīti, kura pastāstīja par savu karjeras ceļu un iepazīstinaja jauniešus ar savu iespaidīgo izglītības dokumentu mapi. Visam pasākumam cauri vijās izglītības tēma un tas, ka skolu beidzot izglītība nebūt nebeidzās, bet nemitīgi turpinās, paverot arvien jaunas karjeras iespējas.
      Jaunieši iepazinās ar savu vienaudzi - Liānu, kura šobrīd mācās par vizāžisti Rīgas Stila un Modes tehnikuma 1.kursā, un jau ir guvusu ievērojamus panākumus profesionālajā jomā, iegūstot 1.vietu 2018.gada Baltic beauty vizāžistu konkursā. I.Cinīte arī uzsvēra, ka šie panākumi ir iegūti, ieguldot milzīgu darbu sagatavošanās procesā.
      Skolas jaunieši izrādījās ļoti zinoši skaistumkopšanas nozarē, uzdeva jautājumus, interesējās par profesiju apgūšanas iespējām, nepieciešamo izglītību, jaunākajām modes tendencēm, noskatījās kā strādā meistars un priecājās par Liānas darba rezultātiem.
      Pedagogs kerjeras konsultants A.Saleniece      • Ideāla karjeras recepte.
       2018. gada 7.novembrī skolā viesojās SIA Amber Puzzle - uzņēmums, kurš nodarbojas ar psiholoģisko spēļu un metožu izgudrošanu, adaptēšanu un ražošanu. Nodarbības 6.-8.klases un 11.klases jauniešiem vadīja uzņēmuma vadītāja Agita Šmitiņa, Dr.sc.admin, Mg.Psych., psiholoģe, karjeras konsultante, grupu trenere un lektore.
       Skolēni aktīvi iesaistījās diskusijā, izspēlēja spēli "Profesiju pasaule", strādāja grupās, spēlēja "Mēmo šovu", dalījās savā darba pieredzē, kā arī veica citus uzdevumus, lai iepazītu profesiju daudzveidību un diskutētu par to kā pieņemt lēmumu par savas tālākizglītības un karjeras izvēli.       • Karjeras nedēļa 2018, būvē savu karjeru pats.

        Karjeras veidošana - mācību motivācija.
        2018.gada 4.oktobrī skolā pie 9. un 10.klašu skolēniem viesojās interešu izglītības iestādes "Laimes kalve" pedagogi, kuri praktiskās nodarbībās parādīja, kāda nozīme nākotnes profesijas izvēlē ir mācībām skolā tieši šobrīd, cik svarīga ir pamatzināšanu apguve skolā, lai nākotnes karjera būtu veiksmīga.
        Nodarbība rosināja padomāt par dzīves mērķiem, par to kā sasniegt šos mērķus, kas ir jādara, lai mērķis īstenotos, ka mācības skolā ir pamats, uz kura būvēt savu nākotni.        • Nākotnes speciālists.

         Plaša profila speciālists.
         2018.gada 8.oktobrī skolā viesojās ķīmiķe, dabaszinātņu Mg. ķīmijā Laura Raupe, kura strādā LU vides un tehnoloģisko procesu matemātisko procesu modelēšanas laboratorijā par laboranti.
         Skolēni uzzināja par to kā notiek darbs zinātniskajā laboratorijā, ka ķīmiķa pienākumi nav tikai maisīt dažādas vielas mēģenēs, bet ļoti sarežģīts ķīmisko procesu modelēšanas darbs pie datora. Ikdienas darbā ir nepieciešamas ne tikai labas ķīmijas zināšanas, bet arī matemātikas, fizikas un informāciju tehnoloģiju zināšanas. Stāstītāja arī uzsvēra, cik svarīgi darbā ir drošības noteikumu ievērošana, precizitāte un pacietība.
         Ķīmiķa darbības joma ir ļoti plaša: kosmētikas ražošana, pārtikas ražošana, audumu krāsošana, dažādu jaunu materiālu radīšana, darbs zinātniskajās laboratorijās, likumu izstrādāšana, utt.
         Klausoties stāstījumā, skolēni veidoja ķīmiķa profesijas aprakstu, uzdeva jautājumus par viesa darba pienākumiem, darba vietu, izglītību.         • Karjeras izglītības aktualitātes 2018
          Informējam, ka ir iespējams pieteikties „Nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”
           2018.gada 17.maijā skolā viesojās START STRONG programmas vadītājs Andris Arhomkins ar nodarbībām 10. un 11.klašu izglītojamajiem - "Mana sirdslieta".


           Start Strong ir interaktīva apmācība par karjeru, uzņēmējdarbību un personības attīstību, kuru vienkāršā un saprotamā veidā pasniedz programmas vadītājs Andris Arhomkins.
           Šeit jaunieši uzzināja: kā veidot karjeru, kā uzrakstīt pamanāmu CV, kā apkopot talantus un izveidot savu sapņu profesiju, kā atrast savu nišu, kuru mīli un ar kuru vari nopelnīt.
           Jaunieši bija ļoti priecīgi, ļoti esot paticis: "Man parasti nekādas lekcijas nepatīk, bet šī bija ļoti laba!" :-) Visas nodarbības laikā skanēja jauniešu smiekli, bet noslēgumā skolēni vēl nedevās projām, jo gribējās uzdot personīgus jautājumus programmas vadītājam par jauniešiem aktuālajām problēmā.

           Anta Saleniece;Pedagogs karjeras konsultants            Skolēnu tikšanās ar speciālistiem

                Š.g. 17.novembrī karjeras dienu ietvaros tika organizēta pamatskolas skolēnu tikšanās ar izglītības projektu vadītāju Māri Lusti un 21.novembrī vidusskolēnu tikšanās ar " Workingday" personāla atlases speciālistu Juri Garjānu.
                Viesi pastāstīja jauniešiem, kādu profesiju pārstāvjus meklē uzņēmēji, kā jaunieši var iegūt savu pirmo darba pieredzi. Vērsa uzmanību, ka tā var būt arī brīvprātīgais darbs, skolas pašpārvalde, skolas pasākumu organizēšana un vadīšana, piedalīšanās dažādos interešu pulciņos, ka svarīga ir jebkura darba pieredze, kura parāda, ka jaunietis ir gatavs strādāt, organizēt savu laiku, ievērot darba tirgus noteikumus. Atgādināja, ka CV nepieciešams norādīt korektu e-pastu, ka ir jādomā kādu informāciju par sevi sniedz sociālajos tīklos, ka liela nozīme ir mērķtiecībai un uzņēmībai, ka būs jāmācās visu mūžu.
                Mācīšanās ir mūsu dzīves jēga un ģimene - atbalsts!
                 Sagatavoja Anta Saleniece